Година мужності: «Збройні сили України – захисники і опора країни»

12 жовт. 2023
Година мужності: «Збройні сили України – захисники і опора країни»

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» для учнів 11-х класів комунального закладу «Харківська гімназія № 86 Харківської міської ради» була проведена година мужності «Збройні сили України – захисники і опора країни». Вражаючі успіхи української армії, що стали несподіванкою для світу (та й для самих українців), можуть мати одне неочікуване пояснення. Українські Сили оборони, які народ називає одним словом – армія, настільки успішні й боєздатні, бо складаються переважно з цивільних. Кістяк Збройних Сил становить професійна, добре навчена й вишколена армія, але математичну більшість у війську складають усе-таки вчорашні цивільні. Це ті люди різних професій, які масово стояли в чергах перед військкоматами у перші дні вторгнення, та сотні тисяч мобілізованих у наступні місяці для комплектування військових частин. Вчителі, лісники, айтівці, лікарі, водії, пекарі, менеджери, перукарі, сталевари, будівельники, стилісти, офіціанти, співаки, фермери... – саме ці та інші цивільні професії сьогодні є основою української армії. Вони воюють тимчасово, щоб згодом повернутися на своє звичне робоче місце, для них війна – це пауза у нормальному житті.