Статут ДЮГО "Веселка"

СТАТУТ

ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВЕСЕЛКА»

комунального закладу «Харківська гімназія № 86 Харківської міської ради»

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. ДЮГО «Веселка» - добровільне об’єднання дітей, підлітків та дорослих (вчителів і батьків).
  2. У своїй діяльності організація керується Конституцією України, чинним законодавством України та цим Статутом.
  3. Організація не належить до жодної з політичних партій, не допускає залучення дітей і політичні та релігійні конфлікти.
  4. Організація взаємодіє з державними органами, громадськими об’єднаннями, співпрацює з батьками учнів.
  5. Юридична адреса: м. Харків, пров. І Золочівський, 3

комунальний заклад «Харківська гімназія № 86 Харківської міської ради»

Телефон: 725-86-90

Девіз членів організації: «За Україну, добро і справедливість».

Станом на 01.09.2023 року організація об’єднує 525 учнів і 35 учителів.

ЗАВДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

1. Об'єднання дітей, підлітків та дорослих з метою вироблення форм, програм та видів діяльності, спрямованих на виконання добрих та корисних справ.
  2. Захист прав та інтересів членів організації.
  3. Виховання у дітей віри в себе, свої сили.
  4. Сприяння організації сімейного відпочинку та дозвілля.
  5. Виховання в дусі поваги до старших, піклування про молодших, рідних, друзів.
  6. Надання шефської допомоги інвалідам та людям похилого віку.
  7. Організація масових заходів, конкурсів, свят, спрямованих на розвиток загальнолюдських цінностей.

ЧЛЕНИ ОРГАНІЗЦІЇ, ЇХ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

Членами організації можуть бути учні та вчителі. Прийом в організацію здійснюється в 1 класі. Умови і ритуал прийому визначаються первинним колективом. Всі Члени організації мають рівні права і діють за законами :

- єдності слова та дiла

- дружби товариства;

- честі і совісті;

- турботи і милосердя.

Всі члени органiзацiï мають право:

- добровільно входити і виходити з організації;

- на захист з боку ;

- виносити на обговорення і розглядати різні питання діяльності організації або її членів;

- обирати і бути обраним до органів самоврядування.

ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВЕСЕЛКА»

Всі члени організації виконують "Декларацію співробітництва" і дотримуються "Принципів співробітництва". Всі члени організації мають право:

• добровільно входити і виходити з організації; на захист з боку організації;
  • виносити на обговорення і розглядати різні питання діяльності організації або її членів;
  • обирати і бути обраним до органів самоврядування.

Великий збір усіх членів організації проводиться один раз на рік в травні. По п'ять делегатів від 5-10 класів беруть участь у звітно-виборчій конференції в жовтні місяці.

Вчителі, які є координаторами різних напрямків роботи організації, протягом року готують одну колективну творчу справу, залучають до цього учнів старших класів.

СТРУКТУРА ТА КЕРІВНІ ОРГАНИ

Структуру організації складають сектори, створені на основі співробітництва та творчості учнів.

Основою є класний колектив, об’єднаний спільним інтересом, який мав у своєму складі дорослого керівника.

Вищим органом самоврядування первинних організацій є колективні збори, які збираються два рази на рік.

Вищим органом самоврядування шкільної організації є конференція, яка скликається один раз на рік і вирішує такі питання :

• заслуховує звіт органів самоврядування;
  • обирає голову ради командирів (лідерів);
  •  затверджує склад ради лідерів;
  • виносить зміни до Статуту організації;
  • розглядає будь-які питання дiяльностi органiзацiї.

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

ДЮГО «Веселка формує свої кошти із внесків спонсорів, організацій, а також діяльності членів організації).

Статут прийнятий на загальношкільній конференції 15 жовтня 2001 року.