Пізнавально-виховний захід в онлайн-форматі “Різдвяні традиції в Україні ”.

5 січ. 2024
Пізнавально-виховний захід в онлайн-форматі “Різдвяні традиції в Україні ”.

5 січня у 5-х класах вчителем історії Молчановим Є.А. було проведено пізнавально-виховний захід в онлайн-форматі “Різдвяні традиції в Україні ”. Вчителем було зазначено, що Різдво є одним із найважливіших християнських свят, однак дати святкувань різняться згідно зі східним та західних обрядів. Так, сповідники західного обряду – римо-католики та віряни деяких протестантських церков відзначають цикл різдвяних свят 25 грудня, тоді як християни східного обряду – православні та греко-католики – 7 січня.
Традиційною напередодні Різдва є свята вечеря, яка складається із 12 пісних страв та головної страви – куті. У багатьох сім’ях є традиція приносити до хати дідуха (обжиновий сніп з вівса, жита, пшениці), який символізує захист впродовж наступного року від хвороб та злих сил.
Цикл різдвяних свят завжди супроводжується колядками та щедрівками, які лунають з вуст як дітей, так і дорослих, створюючи особливу духовну атмосферу та різдвяний настрій, прославляють народження Божого Сина, бажають здоров’я господарям дому, поетично оспівують християнські події.
Не обходяться різдвяні свята без вертепу – мандрівного театру, що складається в основному з дітей, які ходять з хати до хати та короткими сюжетами й сценками з біблійного життя прославляють новонародженого Ісуса у Вифлеємі. Перша письмова згадка про український вертеп датується ще 1666 роком і міститься в матеріалах львівського ставропігіального братства.
З плином часу сюжети вертепів видозмінюються та розкривають деякі сучасні історичні події. Напередодні різдвяних свят виникає чимало вертепних гуртків зі створення різноманітних фігурок для вертепу з дерева, паперу, тканини та інших матеріалів. Стало помітно більше вертепних композицій на площах великих міст, у костелах та церквах, які відроджують та продовжують дух Різдва.
Отож, цінуймо та примножуймо українські традиції! Нехай живе Україна у віках!