Вплив куріння на здоровʼя дитини

1 лют. 2024
Практичним психологом гімназії була проведена бесіда для учнів 7-8 класів на тему: «Вплив куріння на здоровʼя дитини».

«Від куріння тупієш, воно несумісне з творчою роботою» (В. Гете)
«Найкращий спосіб кинути палити — не починати палити з дитинства». Володимир Борисов
Найпоширенішим способом вживання тютюну серед підлітків є куріння сигарет. Більшість людей, які вживають тютюн, розпочали куріння саме в підлітковому віці. Це спричиняє швидше формування нікотинової залежності та ускладнює відмову від куріння у старшому віці.
Тютюнопаління в наш час становить одну з найсерйозніших медикосоціальних проблем. Складність її вирішення – у невідповідності стандартного відношення до паління в суспільстві та його дійсним значенням у руйнуванні здоров'я людей.
Міжнародний досвід довів високу ефективність профілактичної роботи у боротьбі з епідемією тютюнопаління.
Всі форми споживання тютюну, включаючи паління сигарет, сигар, трубок, жувального або нюхального тютюну, а також вплив продуктів його згоряння на тих, хто не палить (пасивне або вимушене паління), значно підвищують захворюваність і передчасну смертність, що спричиняються більш як 20 різними хворобами.
Більшість досліджень показали, що ризик виникнення захворювань залежить як від кількості випалюваних сигарет, так і від тривалості паління. 3а оцінкою експертів ВООЗ від хвороб, пов'язаних з палінням, щорічно вмирає 4 мільйона людей у світі.