Чи є відповідальність за правопорушення у дітей?!

7 бер. 2024
Психологічна бесіда на тему: «Відповідальність неповнолітніх».

Чи є відповідальність за правопорушення у дітей?!
Сьогодні з учнями 8-11 класів було проведено психологічну бесіду на тему: «Відповідальність неповнолітніх».
Неповнолітні за певних умов несуть відповідальність. Справи дітей розглядаються в комісіях у справах неповнолітніх, в судах.
Види відповідальності:
1)Адміністративна відповідальність настає з 16 років (до цього віку відповідають батьки) через: вживання наркотичних засобів; пошкодження транспортних засобів; розпивання спиртних напоїв; дрібне хуліганство і т.п.;
2)Матеріальна відповідальність за заподіяну шкоду настає з 14 років , майнову відповідальність несуть батьки;
3)Кримінальна відповідальність настає з 16 років, за особливо небезпечні злочини з 14 років. До таких злочинів відносяться: грабежі; неправдиве повідомлення про акт тероризму; умисне вбивство і т.п
До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань:
Штраф застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення. Розмір штрафу встановлюється судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану неповнолітнього в межах від п'ятисот встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Громадські роботи можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основний роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день.
Виправні роботи. Вони можуть бути призначені неповнолітньому в віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року. Із заробітку неповнолітнього, засудженого до виправних робіт, здійснюється відрахування в доход держави в розмірі, встановленому судом, в межах від п'яти до десяти відсотків.
Арешт полягає у триманні неповнолітнього, який на момент постановлення вироку досяг шістнадцяти років, в умовах, ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від п'ятнадцяти до сорока п'яти діб.